Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

27.2.2015

   Pár únorových novinek :

1) Martin se s dvěmi našimi holkami zúčastnil výstavy v Čakovičkách, Padme získala na své první výstavě krásných 96 bodů a dále bodoval Chuligán, syn naší Ráchell :-) Podrobnosti ZDE. 

2) Jostě a Insumanovi se narodil se vrh "O1", malá krásná sb coronetka a merinka s meriňáčkem sb s příměsí, více info ZDE. 

          

3) Aktualizovali jsme sekci PRODEJ.

6.2.2016

    Druhý záznam v roce 2016 a to po měsíci, no musíme se polepšit :-) Nějak jsme nestíhali a následně na to kašlali, ale tomu je konec :-D Pokusili jsme se aktualizovat celý web, ještě to není vše, nějaké úpravy nás ještě čekají, ale už se alespoň dozvíte stručné info o našich nových odchovech a také v jednotlivých sekcích o nových přírůstcích. Máme tu nováčky jak z naší CHS, tak od jiných chovatelů, moc za ně děkujeme :-) V sekci prodej máme taky nějaké krasavce :-)

V lednu jsme měli dva "barevné vrhy" a jeden slate blue vrh, narodila se překrásná mimča, bohužel jsme přišli o samičku U2 Pascale, pro nás velice cennou, bohužel podlehla toxémii březích samic, zůstala nám po ní její dcera Boženka Stuart Gris z Poříčí.

Přicestoval k nám na krytí také jeden nádherný ženich Insuman of Blue Velvet, coronet slate blue, doufejme, že se zadaří a děkujeme Evce Bednárové za půjčení. V CHS Pascale u Evky se narodila mimina jejich Růžence, otcem je náš hrdý Maximus Galathilion :-)

To je za leden snad vše, brzy se zase ozveme :-)

 

5.1.2016
    První záznam v novém roce a opět spousta novinek! :) Od posledního záznamu se nám narodily vrhy F1 až L1 ve spoustě barviček. Nejen čistá slate blue, ale i SB tan, slate blue-zlatá-bílá, čokoládová, aguti stříbrná, aguti krémová a naše 2 největší poklady! Slate blue-zlatá-bílá satén a krémová v californské kresbě!! (naše "paleta barev" viz. dole na PF)
    

 20.8.2015
    Kde začít? No opět máme nový VRH E1, krásná holčička, tatínek byl Poniklec Pascale, který bohužel nepřežil vlnu veder :( Byl to moc krásný a užasný sameček, který u nás nebyl dlouho, máme tu po něm 2 vrhy.
    Také jsme se zúčastnili 16. Speciální výstavy morčat v Toulcově dvoře v Praze. Opět super strávené 4 dny ve skvělé společnosti lidí, my už jeli v ponděli, aby jsme pomohli i s přípravou výstavy, bohužel se i to podepsalo na naši samičce, které ze stresu nechtěla jíst a zhubla mi pod 500g. (viz výstavy).
    Z výstavy jsme si dovezli i novou chovnou skupinku trikolorních slate blue z Německa a kráného triko samce od Evky Bednárové. Tím se dostáváme i k hlavní věci. Začínáme nově s chovem slate blue-zlato-bílých morčat v dlouhosrstých plemenech! Tak nám držte palce, ať se nám to daří. 
    V nejbližší době nás uvidíte na výstavě v Žirči 22.8.2016.
 
22.7.2015
    Jsem opět zde! :) Od května se toho u nás stalo hodně, hlavně se rodilo! :) Na světě je VRH Z, VRH A1, VRH B1, VRH C1 a VRH D1 (postuptě ke všem dáme více info a fotky) :). Ze všech vrhů zůstane něco doma, celkem 5 samiček!
    Padlo konečné rozhodnutí, že se oba budeme věnovat společnému chovu v barvě SB, takže se brzy můžetě těšit na nové posily do chovu, které jsou naprosto úžásné!! Nyní se věnujeme přípravě na 16, Speciální výstavu morčat v Praze, kam se moc těšíme. 
 
25.5.2015
    Dnes se fotil vrh Y: Rostou jako z vody a už ve dvou týdnech mají přes 250 g :-)
Vyfotit je je nadlidský výkon, speciálně samička je naprosto neposedná :-) Můžete se podívat ZDE. Zatím jeden sameček bude uvolněn k prodeji.
 
19.5.2015
    Další novinkou je, že se nám narodil po dlouhé době další slate blue vrh a to VRH Y, kde se nám vyklubala na svět krásná slate blue saténová slečna, která jasně zůstává doma, s bráškama ještě uvidíme :-) V očekávání máme na červen a červenec několik dalších sb samiček a jeden mazlíkovský vrh, kdy si náš Maximus udělal výlet ke krátkosrsté Greysie :-)
 
7.5.2015
    Po 2 měsících se opět hlásíme! :) Začátek dubna nebyl moc šťastný, nechci zde psát, co se stalo, ale byl ukončen chov aguti v naší CHS. Od teď u nás obou bude většinou modro. S tím se spojuje další událost :) Přicestovaly k nám 2 nové posily. Poniklec Pascale jel k Péťe  do harému samiček a Josta Pascale založí další skupinu modrých u mě :) Děkujme Evce Bednárové CHS Pascale.

               

 

                                        

                                                                    Charlottka po porodu                                    Jeden klouček :) 

 

3.3.2015

    Máme tu další novinky: 1.3.2015 se narodil vrh W a to ve složení dvou samiček. Mezi nimi se narodila Martinova vysněná a první solidka v naší chovatelské stanici. Máme obrovskou radost !!!!!!! Je to po smolném období (potrat a císařský řez u U2, přišli jsme o dvě samičky) konečně dobrá zpráva!!!! :-) Info o vrhu ZDE.

    Dále jsme dali dohromady další dva páry. Nyní je se samci 5 samiček ve slate blue skupině (1 je na hostování), 1 v aguti skupině a 1 krátkosrstá. Zatím se do toho nějak nemají, ale snad na ně přijde jaro :-)

5.2.2015

        Od pondělí 3.2.2015 máme v týmu novou krásnou samičku, neobvykle krátkosrstou a ještě neobvykleji v šafránové barvě! :) Je to nová posila do "červenookého plánu", tak nám držte palce ať se plán vydaří! :) Samička se jmenuje Charlotte Fuerteventura a je z chovu Nikoly Lencové. Moc za ní děkuji :) Samičce bude rok, takže ihned putovala k našemu samečkovi Ursiusovi. Mimina z toho spojení, budou určitě nádherná ;)
        Také jsme aktualizovali prodej, tak kouknětě ;)


Charlotte Fuerteventura + Ursius z Westminsteru

24.1.2015

        Včera k nám přicestovala nová a moc krásná samička z chovu Evinky Hruškové. Je to stříbrná aguti coronetka, Ráchell od Bejbinky, sestřička legendární Wassabi, tak snad se výstavní geny přenesly i na Ráchell :). Evičko moc ti děkujeme. Ráchell bude bydlet u Péti a více info o ní se dočtete ZDE.


Ráchell od Bejbinky

16.1.2015

        První příspěvěk do Novinek v roce 2015 a také první do našich nových webových stránek. :) V dnešní facebookové době takováto forma publikace upadá, i my sami máme fb stránky, ale i přesto jsme se je rozhodli vytvořit. Přeci jen to má něco do sebe a pokud jsou udržované a aktualizované, tak vypadjí velice dobře ;).

        Ještě je tu určitě řada nedostatků, chybějí fotky nebo nejsou stejné a moc kvalitní. To se ovšem pokusíme co nejrychleji napravit a všechny vyfotit tak nějak stejně, či aspoň podobně, doplnit chyybějící fotky a informace o odchovech, doladit plány na rok 2015, dodat výstavy k zvířatům atd., atd. Ale dle mě je základ skvělý a stránky jsou vydařené. 

        Jako poslední sem vkládám fotku prvního odchovu, samečka anglického cresteda v barvě zlatá aguti. Aleky z Poříčí se narodil 24.7.2010 a byl to moc krásný a mohutný samec. Toť vzpomínka na krákosrsté aguti, které již nejsou v našich plánech na chov.


Aleky z Poříčí

TOPlist